piątek, 27 listopada 2020

Połyskujące smużenie akwarelą

Cześć.
witam i mam nadzieję, że dzisiejsza karta zainteresuje Was i sprawi Wam wizualną przyjemność.

Karta została zrobiona na wspólne wyzwanie  wydarzane z Moniką z Sunshine Creativity. W miarę możliwości ogarniamy się w wolnym czasie i tworzymy kartę zgodną z tematem wymyślonym przez jedną z nas. Tym razem temat to moja działka i pomyślałam, że jest okazja, aby przekonać Monikę do akwareli. Smużenie akwarelą to dobra zabawa, tym bardziej, że efekt końcowy to zawsze zupełny przypadek i czasem ogromne zaskoczenie. Ja najczęściej wykonuję kilka paneli w tej technice a potem zastanawiam się, co tam widzę i jak je użyć. 

W tym wyzwaniu są jednak obostrzenia. Musimy użyć czarnego panelu, na którym pojawi się smużenie, to po pierwsze. A po drugie do smużenia musimy użyć akwareli metalicznych, które cudownie się odbijają na czarnym panelu. Do karty wykorzystujemy cały panel lub jego część wyciętą np. wykrojnikiem.


Pierwsze zdjęcie przedstawia kartę bez odbicia promieni słonecznych.  To sprawia, że smużenie jest ciemne, prawie nie widoczne. Ale kiedy tylko padnie światło na panel, on rozświetla się tworząc niesamowite wzory. Z góry przepraszam za tak liczne zdjęcia, ale nie mogłam się opanować, bo na każdym dostrzegam inne szczegóły i nie potrafiłam zdecydować, który z nich ma być nieistotny :-)Smużenie wykonałam srebrną farbą akwarelową. Dodałam też bardzo delikatny splashing tą samą farbą.


Najpierw wycięłam koło z białego kartonu. Potem wycięłam w tym okręgu zagajnik świerkowy. Na koniec spryskałam kulę moim irydyzującym sprayem, wykonanym z irydyzującej białej farby akrylowej.

Kartę wykończyłam cienkim złotym banerkiem z wytłoczonym czarnym sentymentem. Kiedy patrzę na kartę, to mam wrażenie, że jest scena podczas pełni księżyca uwidaczniająca górę porośniętą świerkami. Ale jak skupię wzrok ma tym złotym banerku, to widzę kulę śnieżną, z której wysypuje się śnieg i zaczyna krążyć wokół niej. Uwielbiam tę kartę, pewnie będę miała kłopot się z nią rozstać. Monika, czy to wyzwanie sprawiło, że możesz łagodniejszym okiem spojrzeć na akwarelę  :-) ? Mam nadzieję, że udało mi się w tym wyzwaniu skłonić Cię ku tej technice, a nie sprawiłam, że tym bardziej będziesz trzymała się z dala od wody i farb. Czekam na Twoją ocenę tego wyzwania  i podzielenie się opinią, co myślisz o tej technice. 
A wszystkich moich gości zapraszam do bloga Moniki, aby sprawdzić co wymyśliła w tym temacie. Zostawcie jej proszę na blogu miłe komentarze. Zarówno Monika jak i ja serdecznie dziękujemy za każdy komentarz. 


Bardzo dziękuję za odwiedziny i Twój czas mi poświęcony. Doceniam to bardziej niż myślisz. Jestem wdzięczna za każdy komentarz. Zapraszam ponownie do odwiedzenia mojej strony,

Życzę miłego dnia.

7 komentarzy:

 1. Wow, BozenA your card is beautiful. The silver on the black is so pretty and gives a wonderfully mystical look to the card. The white moon is a great focal point and the gold strip perfect. I love this card and I can think that it is all the more gorgeous in real life.
  Thank you for doing these challenges with me. I enjoyed this watercolor technique and may well visit it again in the future.
  Hugs Monica

  OdpowiedzUsuń
 2. The metallic watercolor paint has such a beautiful effect on the black! I love how the design changes with the direction of the light! Great technique, my friend!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow BozenA the metallic watercolours on black are gorgeous, I love all that shimmer :)

  OdpowiedzUsuń
 4. BozenA this card is absolutely amazing and so unique. I love the 'watercolour' effect and I have never seen anything like this before. The black card with the silver looks stunning. I love the addition of the die cut and the flowing effect x. I know you want to keep this one....I would too but.....If you change your mind then it's mine!!!!....LOL x.

  OdpowiedzUsuń
 5. Your watercolor looks amazing BozenA! Love the metallic details in your design! Beautifully done my friend!

  OdpowiedzUsuń
 6. Stunning creation! It must be quite mesmerising in real life - watching the light catch the patterns!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że jeszcze mnie odwiedzisz. Zapraszam ponownie :-)
BożenA