Obserwatorzy

niedziela, 23 kwietnia 2017

Pozostaję w Wielkanocnym nastroju

Cześć!
Świętowanie mamy za sobą, ale mam jeszcze kilka kart wielkanocnych do zaprezentowania. Jedną z nich jest karrtka pzedstawiana poniżej. Została ona przygotowana dla mojej kochanej Asi. Początkowo dla Asi była przeznaczona inna karta, ale postanowiłam zmienić to z jednego podstawowego powodu. Asia kiedyś oznajmiła mi, że dodanie cekinów do karty sprawia, że karta staje się okropna i można by rzec -  tandetna. Nie wiem skąd takie przekonanie, być może z okresu głębokiego PRL-u, kiedy to w każdym mieście był sklep Cepelii, czyli miejsce, gdzie można było nabyć folkrorystyczne gadżety, najczęściej jako pamiątka dla zagranicznych gości. Te sklepy nie kojarzyły się nam, młodym wówczas ludziom z czymś fajnym. Były tam w wielkiej ilości ludowe surduty haftowane cekinami właśnie... Nigdy nie pytałam Asi, skąd u niej taka niechęć do cekinów. Kiedyś w przypływie złośliwości kupiła mi 3 wielkie paczki paskudnych cekinów i wtedy to powstała w mojej głowie myśl, ze wykorzystam je na kartki dla Asi właśnie. To miała być moja zemsta za te małe złośliwości z jej strony. Więc najpierw zrobiłam jej na urodziny kartkę przedstawiającą sporej wielkości serce, w całości pokryte tymi cekinami. Mówie Wam, okropieństwo, tu się zgadzam z Asią, że cekinowe kartki mogą być okropne. Ale zrobiłam też drugą kartę, dla równowagi, gdzie postanowiłam jej udowodnić, że cekinowe kartki mogą być piękne.  Od tamtej pory Asia stała się entuzjastkę cekinowych kartek, a im więcej cekinów tym lepiej :-))
Dlatego zmieniłam zamiar i specjalnie dla Asi zrobiłam tę kartę


To karta typu shaker. Wykorzystałam ten piękny wykrojnik MB Grantham Egg. Pod gałązką również umieściłam piankę dystansową, aby powstały dwie komory na cekiny, to pozwoliło na to, aby cekiny z górnej komory nie opadały na sam dół jajka, tylko pozostawały w górnej części.
Nie wiem do czego wykorzystam cekiny otrzymane od Asi, są tak paskudne, że boję się ich używać do moich prac, nawet do tych dla Asi, bo nie zasłużyła na takie traktowanie, hehehe ;-))

Kartkę zgłaszam na wyzwanie
Craftaholics As R Challenge April Easter
Do-All Kreatives Challenge Easter
Scrap From Your Heart Challenge Spring Colours/ Easter
Sunny Day Crafting April Challenge Spring
Brown Sugar Challenge #247 Use a Die Cut
Bardzo dziękuję za odwiedziny i Twój czas mi poświęcony. Doceniam to bardziej niż myślisz. Jestem wdzięczna za każdy komentarz i zapraszam ponownie do odwiedzenia mojej strony,

Życzę miłego dnia.
 BożenA
Prześlij komentarz