niedziela, 1 czerwca 2014

Samozamykające się pudełko

Witam,
 na You Tube znalazłam tutorial, jak wykonać samozamykające się pudełko. Akurat zbliżały się urodziny koleżanki, więc postanowiłam, że prezent zapakuję w takie właśnie pudełeczko. Pudełko tak na prawdę nie zamyka się samo, ale wbrew temu czego się spodziewamy, nie można z niego tak po prostu zdjąć wieczka, ponieważ pudełko wykonane jest z jednego kawałka kartonu, ale odpowiednio przyciętego i złożonego. Po pociągnięciu wieczka do góry, składa się ono tworząc wejście do środka pudełka.
Prezent przekazałam koleżance dzień przed jej świętem, więc aby niespodzianka była taką do końca, nie dałam jej żadnych instrukcji dotyczących otwierania pudełeczka. Następnego dnia dowiedziałam się, że dostanie się do jego wnętrza nie było takie łatwe. Najpierw została rozwiązana kokardka, ale nic się nie zmieniło, pudełko nie otwarło się :-). Koleżanka bała się użyć siły, jednak drogą dedukcji doszła do tego, że skoro w środku coś jest, to znaczy, że otwierać się musi. Powoli, z użyciem odrobiny siły pociągnęła wieczko, które nie zeszło, ale się rozstąpiło ukazując wlot do wnętrza pudełka :-)


Takie same pudełko, ale większe, wypełnione cukierkami wręczyłam Mamie w Dniu Matki. Mama aż tak bardzo nie męczyła się z dotarciem do zawartości. Po prostu "rozplątała" wieczko i już miała cukierki do dyspozycji :-) Zamiast zamkniętego pudełka zastałam pudełko ze sterczącymi antenkami, brzeg wieczka natomiast pozostał na swoim miejscu. Ale do dzisiaj nie wiem, jak to zrobiła...

4 komentarze:

 1. Fajne robisz te kartki, dziewczyny w pracy pudełkiem na ślub Magdy były zachwycone

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne kartki, pudełko na wesele Magdy zrobiło furorę wśród koleżanek w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hello. i found your blog through my cousin's site and I just love your cards and other creations! Do you sell your cards or boxes? I'd love to buy some of your Christmas Cards. I love the simple elegance. I'm not sure how to actually post this comment since the directions to post haven't translated to English. Hope this works.
  tami, anchorage, ak, usa

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello Tami,
  I am very happy that you liked my work. The blog is a translator, you can turn it on and the page will be translated into English. There is also a "write to me," then I get a message from you by e-mail and I'll have a return address for you. So it will be easier to communicate :-) Is your cousin is Shawna? If so, say hello to her from me :-) I'm waiting for a message via the "Write to me".
  Regards, BozenA

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że jeszcze mnie odwiedzisz. Zapraszam ponownie :-)
BożenA