niedziela, 17 stycznia 2021

Niezwykła podróż

Witam,
Trafiłam ostatnio w internecie na stronę prezentującą widok na Ziemię z kosmosu, a właściwie z satelity krążącego na orbicie. A dlaczego o tym wspominam? Ponieważ Monica przywołała dla naszych kart temat PODRÓŻE. Cokolwiek łączy się z tym tematem, może zostać pokazane na karcie. Kiedy spojrzałam na Ziemię szybko umykającą pod satelitą, pomyślałam, że kosmos jest tak odległy, że pewnie nie chciałabym się tam znaleźć. Ale za moment na ekranie monitora zapłonęły zorze polarne, które jak pożar obejmowały coraz to nowe obszary Ziemii... To było tak magiczne, ze pomyślałam, że jednak chciałabym znaleźć sie tam na górze i móc obserwować cały ten spektakl. Poza tym wyobraziłam sobie tamtą ciszę... o takiej ciszy na powierzchni naszej planety można tylko pomarzyć. Tak, jeśłi mogłabym wybrać kierunek moich podróży, to mógłby to być kosmos, bliższy lub dalszy.
A to moja karta przygotowana dla naszego wyzwania. Sentyment nie jest związany z tematem wyzwania, ale przy okazji pomyślałam, że mogę tę karę świetnie połączyć z kartą urodzinową. 

Właśnie jesteśmy świadkami budzenia się nowego dnia, a wszystko to obserwujemy z kosmosu...


Wschodzące słońce namalowałam białą perłową farbą, co daje duży połysk. Tę warstwę "atmosfery" namalowałam szarą i białą kredką. Na powierzchni kuli ziemskiej nakropiłam zółtą farbą rozświetlone nocnymi światłami skupiska aglomeracji miejskich. Białą farbą nakropiłam gwiazdy rozrzucone we wszechświecie...


Ramka jest wykonana ze srebrnej metalicznej i bardzo błyszczącej taśmy. Sentyment wycięłam ze srebrnego brokatowego kartonu.  Niestety tym razem na żadnym zdjęciu nie widać całego blasku wszystkich tych błyszczących elementów. A szkoda, bo pięknie kontrastują z czarnym tłem karty.To wyzwanie należało do tych trudniejszych. Nie chciałam, aby to była banalna karta. Chciałam zawrzeć w niej jakieś przesłanie, a może moje tesknoty...? Długo nie potrafiłam odnaleźć pomysłu na nią, aż tu nagle ten film transmitowany na żywo z przestrzeni kosmicznej. I o dziwo, pierwsza myśl odrzucała całkowicie pragnienie przebywania w tej przestrzeni, Aż tu nagle przyszła tęsknota, że tam moze być cudownie... Teraz już wiecie, dokąd chciałabym się udać w podróż :-)

Mam nadzieję, że moja opowieść zachęci Was do zobaczenia strony Moniki, aby sprawdzić, o jakiej podróży ona Wam opowie. Tę historię odnajdziecie na bligu Moniki. Zapraszam i jednocześnie dziękuję za wizytę u mnie. 

Bądźcie zdrowi, bezpieczni oraz błogosławieni miłoscią i szczęściem.

Życzę miłego dnia.

8 komentarzy:

Christine Alexander pisze...

wow BozenA, what an amazing image, this one should be framed. Gorgeous effect of the sun rising the stars and the lights :)

Nstiz pisze...

WOW! Just WOW! I studied this for SO long wondering what stamps you used and here you painted it. Your splattering finished it off perfectly. That is something I can't do. How I'd love to watch you do this. This is one, very magnificent card!

Monica C. pisze...

Oh BozenA, what a beautiful card! I love the story you have told here. Your card is gorgeous. The magical sunrise you have created here is so beautiful. I can only imagine how beautifully shiny this is in real life.
Who would have thought that the topic of Travel would be so difficult that it took us a few weeks to publish.
Hugs Monica

Bonnie pisze...

Sometimes struggling with a topic makes the most amazing art, and that is the case here, my friend! This is awesome! What a wonderful and unique sunrise! Loved your story too!

Lori m pisze...

Gorgeous card, I couldn't translate, sorry, I know there is so much story behind your beautiful design, hugs, Lori m

Mac Mable pisze...

Wow what an amazing card and fabulous inspiration BozenA. It is unique and so very creative and what an amazing design x. Thank you for sharing how you came about this card x.

Aimeslee Winans pisze...

Very nice work and thanks for sharing your thought process. xoxo

Loll pisze...

STUNNING card BozenA! This is so beautiful and very artistic. LOVE your view from outer space. Brilliant design, my friend! xx