piątek, 9 kwietnia 2021

Bożenary

Cześć,
fajnie, że mogę Was zająć na chwilę. Postaram się wyjaśnić, co oznacza tytuł tego posta. Powiedzmy, że pojawiła się nowa waluta, która nazywa się bożenar i jest najcenniejszą walutą na świecie. Powiedzmy, bo wartość każdej waluty to wartość umowna :-)

Monica z bloga Sunshine Creativity wymyśliła(!) temat naszego kolejnego wyzwania. Podzieliła się ze mną filmem z YT, na którym autorka prezentuje sposób, jak wykonać craftowe monety ARTIST TRADING COINS. Niestety nie mam takiej wyobraźni jak osoby, które wykonują takie monety, a z pewnością brak mi takiego artystycznego zacięcia i umiejętności łaczenia różnych elementów.  Moje monety ATC są więc dość ubogie, takie spaczone przez CAS, co chyba nie do końca jest pożądane w ATC... Nigdy nie interesowałam się tą formą artystycznego wyrazu więc mam spore braki w ogarnięciu tego tematu. Ale podjęłam wyzwanie i powstały bożenary. Na razie tylko 4 sztuki, ale może kiedyś pokuszę się o kolejne :-)
Doprecyzuję wymagania stawiane przez Monicę. Zrobić 3 monety AT, z których każda przedstawia jedną z ulubionych technik wytwarzania papieru. Można wybrać dowolne 3 techniki i dowolny temat. Jedynym wymaganiem jest pokazanie każdej z tych 3 technik na okręgu o średnicy 2,5 cala, który jest wielkości monety AT. 

I wszystko jasne, heh. Nie mogłam długo się za to zabrać, bo AT to dla mnie dziewicze rejony, nigdy wcześniej przeze mnie nie eksplorowane. Ale wyzwanie to wyzwanie i nie ma, że boli. Monica potrafi mnie zmotywować i wytrącić ze strefy komfortu.

Przejdę do konkretów


Pierwsza monety wycięta z kartony stworzonego na potrzeby kart wielkanocnych za pomocą gąbkowania negatywu powstałego po wycięciu przebiśniegu. Dodałam napis HELLO i na tym skończył się mój pomysł na tego bożenara


Kolejna moneta ma najwyższy nominał z dostępnych aktualnie bożenarów i należy  do moich ulubionych. Powstała w moich dwóch ulubionych technikach. Tło wykonałam za pomocą techniki akwareli i farby Cosmic Shimmer. Druga wykorzystana tu technika to kolorowanie kredkami. Dodałam elementy złoceń za pomocą długopisu do folii transferowych do złoceń i voila:


ten miły zwierzak przyklejony jest do monety za pomocą cienkiej pianki dystansowej. Nie mam pojęcia, czy pianka jest dopuszczalna w tych monetach, u mnie musi być zaakceptowana.


Trzecia moneta powstała z kwiatów wyciętych wykrojnikiem z papieru smużonego niebieską Inka Gold. Napis MERCI pociągnęłam złotem z folii transferowej. Elementy złocenia dodałam też do kwiatów. Tło pomalowałam kilkoma kolorami farb akwarelowych z dużą ilością wody i ozdobiłam delikatnym nakrapianiem. Dodałam jeszcze tłoczenie za pomocą wykrojnika wykonującego dziurkowanie wzoru.
    I teraz sobie uświadomiłam, że mieszam techniki na jednej monecie i nie mam pojęcia, czy Monica dopuszcza taką sytuację...?? Trudno, już za późno!
Ostatnia moneta jest chyba najbliższa w założeniach ATC. Tło wykonałam za pomocą farby akrylowej na Gelly Plate, dodałam odręczny rysunek za pomocą złotej folii transferowej i tego cudownego długopisu do folii oraz nakleiłam ozdobny element, tutaj haber wycięty z jakiejś reklamówki.


Kilka odręcznych napisów obramowałam czarnym długopisem i na koniec wykonałam czarne "przeszycia" na brzegu monety.


Mam nadzieję, że Monica zaliczy mi to wyzwanie. Zupełnie nie pomyślałam o tym, że każda moneta ma przedstawiać inną ulubioną ttechnikę. Zdecydowanie wolę mieszać techniki niż trzymać się tylko jednej. Jeśli Monica nie zaliczy mi tego wyzwania, będę miała poprawkę, hehehe :-)

Zapraszam na stronę Moniki, mam nadzieję, że jesteście ciekawi, co wymyśliła Monica w temacie tego wyzwania. Każdy komentarz będzie przyjęty z wdzięcznością, zarówno przez Monikę jak i przeze mnie.

Bardzo dziękuję za odwiedziny. Jestem wdzięczna za każdy komentarz. Zapraszam ponownie do odwiedzenia mojej strony,

Życzę miłego dnia.

9 komentarzy:

 1. Oh BożenA, your coins are completely magnificent. I love all of them and you definitely may never say again that you cannot do this art form. I could never choose any one of these over another as each one is a beauty for itself. I love how you have combined your favorite techniques as you have many and I would image that choosing only three was not easy. I am so glad that I challenged you to this as the result is wonderful. I truly hope to see more coins on your blog in the future!!
  Hugs Monica

  OdpowiedzUsuń
 2. I totally agree with Monica BozenA these ATC coins are magnificent and I love them all x. All so different and creative and I am loving the amazing mixing of the medias x.

  OdpowiedzUsuń
 3. Beautiful coin designs, love all the different options you created, fantastic ideas, hugs, Lori m

  OdpowiedzUsuń
 4. You definitely have the talent and imagination after I saw these, BozenA! Wow, they are fabulous. I love the added gold on all of them as well as your mixed media techniques. Beautifully done! And I do think that bunny is just delightful!

  OdpowiedzUsuń
 5. Your ATC are wonderful, the little splash of sparkle is perfect and they all have the BozenA touch ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. I have not seen or heard of ATC coins before, but they look so fun and cool! Love the sparkle and textures.

  OdpowiedzUsuń
 7. I think you've done a marvelous job with this little coins! Terrific techniques that make a big design on a tiny canvas!

  OdpowiedzUsuń
 8. These are amazing little works of art, each one unique and special. Thank you for stopping by my blog and your kind comments. I do have a follow button, its all the way at the bottom of my blog... it's the layout that I use puts it there, not my ideal position.

  I've followed you and look forward to getting to know you through a love of craft :) x

  OdpowiedzUsuń
 9. Hi, thank you for vistit may blog.
  My follower button is on my blog.
  Hugs
  Kuni

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że jeszcze mnie odwiedzisz. Zapraszam ponownie :-)
BożenA