niedziela, 13 września 2020

Łącząc dwa w jedno...

Witam,
wciąż tu jestem, ale ostatnio bardziej w roli obserwatora niż obserwowanego :-)
Jeśli komuś wydaje się, że mamy pandemię, to spieszę wyjaśnić, że ja pracuję w strefie absolutnie wolnej od koronawirusa SARS-Cov2. To skutkuje tym, że po powrocie z pracy do domu czuję się jak balon, z którego ktoś wypuścił powietrze... Tak, w całym moim mieście wszędzie jest pandemia, a u nas nie, więc nie narzekamy na brak kontaktu z innymi ludźmi. Może dlatego ostatnio wolę obserwować niż cokolwiek robić.
Ale przyszedł czas na kolejne wyzwanie, które wymyślamy dla siebie z Moniką, więc postanowiłam się zmobilizować. Temat podała Monika. Tym razem musimy użyć dwóch wykrojników, tak, żeby stworzyć jeden wzór z połączenia obu użytych wykrojników. Przy tej okazji zrobiłam dwie karty i obie je teraz zaprezentuję.

To moja pierwsza karta


to są wykrojniki, które połączyłam tworząc moją kartę
Tło wewnątrz okręgu pomalowałam farbami metalicznymi, tworząc kolorowe smugi. Całość przykleiłam na piance dystansowej do lawendowego kwadratu, który tworzy tło dla tego konglomeratu wykrojników.
Pomimo tego, że zachowałam dystans brzegu płytki Big Shota nacisk samego wykrojnika przeniósł się poza płytkę i zarysował wzór wykrojnika, pomimo tego, że nie doszło do przecięcia papieru. Widać to na poniższych zdjęciach.

         
Druga karta


wykrojniki, które użyłam do stworzenia drugiej karty


Tłoczone w folderze tło jest w kolorze ecru, ale na zdjęciu nie jest to takie oczywiste. Tulipan wycięłam z papieru pomalowanego akwarelą, metodą smużenia. Dodałam do płatków odrobinę kolorów za pomocą kredek. Brzeg karty ozdobiłam czerwoną taśmą holo i muszę przyznać, że ten zabieg bardzo ożywił tę kartę.
ten sentyment został wykonany przy pomocy wykrojnika do złoceń na płycie grzewczej z użyciem folii do złoceń. Jestem bardzo ciekawa, jaką kartę przygotowała Monika do naszego wyzwania. Zapraszam do odwiedzenia jej bloga i do pozostawienia Monice komentarza. Wszyscy kochamy czytać komentarze naszych drogich gości i przyjaciół. 


Bardzo dziękuję za odwiedziny i Twój czas. Jestem wdzięczna za każdy komentarz. Jeśli spodobało się Tobie to, co tu prezentują, zapraszam do kolejnych odwiedzin.

Bądźcie zdrowi i bezpieczni.
5 komentarzy:

 1. Love that metallic painting in the first card and the joyful movement of the die cut! The die cut flower is gorgeous against the bright background and framed with the sunny looking frame! A beautiful embossed background too!

  OdpowiedzUsuń
 2. You cards are beautiful, BożenA! I love the metallic paint on the first one and that fact that the die did emboss the hands of the people into the circle gives it some definition. Your second card is stunning. I love how you put the flower in the sun, it is so pretty! The color scheme is truly lovely too.
  Thank you for doing our fun challenges. This one was much fun.
  Hugs Monica

  OdpowiedzUsuń
 3. your metalic painting is stunning. love the use of circles to frame your die cut images. Stay safe Hug Christine

  OdpowiedzUsuń
 4. Your art is so lovely, BozenA! I happened here via Monica's blog. I dig y'alls team-ups. And oh yes M'am, I've a Texan! heeheehee XXO

  OdpowiedzUsuń
 5. Striking cards both of them and I especially love how you did the metallic background on the first card x. I am so glad you are safe x.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że jeszcze mnie odwiedzisz. Zapraszam ponownie :-)
BożenA