piątek, 20 grudnia 2024

Koty- psoty

WItam,
dzisiaj przedstawię kartę wykonaną nowym wykrojnikiem. Mam 3 koty i od wielu lat nie ubieram choinki na święta, ponieważ sprawa nabierała taki obraz jak na karcie poniżej...


Wszystkie elementy wycięłam z białego kartonu i pomalowałam markerami alkoholowymi.


Łańcuchy wycięłam ze srebrnego lustrzanego kartonu. Zaczęłam od umocowania łańcuchów na choince. Powiesiłam bombki, a na końcu umieściłam koty na choince.


Kiedy kompozycja była już sklejona, od spodu przykleiłam piankę dystansową, aby dodać odrobinę dodatkowego wymiaru. Scena choinkowego Armagedonu została przyklejona do papieru kraftowego,  wcześniej smużonego złotą akwarelą.


Kartkę wykończyłam czerwonym banerkiem ze świątecznymi życzeniami.



Wdzięczności za odwiedziny i komentarze. Mam nadzieję, że Wasze koty nie są amatorami choinkowych wspinaczek.

Życzę miłego dnia.

czwartek, 19 grudnia 2024

Gwiazda betlejemska

Cześć,

Gwiazda betlejemska często gości w naszych domach w okresie zimowym. Bardzo lubię ten element w kartach świątecznych.


I tym razem użyłam folderu do tłoczenia przedstawiającego wieniec z gwiazdy betlejemskiej. Po wytłoczeniu panelu karty w folderze, przetarłam poszczególne fragmenty różnymi koloramu tuszu do stemplowania. Ale musiałam wyostrzyć szczegóły za pomocą kredek, by ożywić obraz.


Ze złotego kartonu lustrzanego wycięłam sentyment NOEL i przykleiłam do wnętrza wieńca. Dodałam odrobinę okruchów grubego złotego EP i to właściwie wszystko, by stworzyć tę kartę.


Ten folder do wytłaczania ma naprawdę wyraźny efekt 3D, co widać na płatkach niektórych kwiatów.



Wdzięczności za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz.
Życzę miłego dnia.

wtorek, 17 grudnia 2024

Adwentowe świece

Cześć,
chciałabym przedstawić kolejną kartę świąteczną

Wykorzystałąm w niej dwa nowe narzędzia. To nowy folder do embossingu i nowy zestaw wykrojników.


Panel karty został wytłoczony w folderze do tłoczenia. Uzyskany wypukły wzór prztarłam miedzianym woskiem do złoceń. To daje naprawdę fajny efekt połysku.


W wolnym od tłoczenia miejscu wkomponowałam tacę z adwentowymi świecami. Jak przystało na czterotygodniowy okres adwentu, każda świeca ma inną długość.


Do bazy karty przykleiłam złotą ramkę, do której wkleiłam tłoczony panel. Tacę ze świecami przykleiłam do panelu za pomocą pianki dystansowej.


Kartę wykończyłam świątecznym sentymentem wytłoczonym miedzianym EP.

Wdzięczności za wsparcie. Mam nadzieję, że Wasze przygotowania do Świąt są już na wykończeniu.

Życzę miłego dnia.


niedziela, 15 grudnia 2024

W lesie...

Witam,
Kolejna świąteczna karta z tegorocznej kolekcji


Mój nowy folder do embossingu przedstawia widok na las. Pomyślałam więc, ze może posłużyć do stworzenia karty świątecznej. Panel karty wytłoczyłam w tym folderze i przetarłam go zielonym tuszem.


Pomiędzy drzewami umieściłam symboliczną stajenkę z nowonarodzonym Dzieciątkiem. Wycięłam ją wykrojnikiem ze złotego lustrzanego kartonu i przykleiłam do panelu za pomocą pianki dystansowej.


Zielony las wydał mi się za mało zimowy, więc przetarłam go woskiem do złoceń w kolorze białego brokatu. Dzięi temu zieleń została stonowana.


Na bazie karty przykleiłam złotą ramkę, w którą wkleiłam wcześniej przygotowany tłoczony panel. Poniżej okręgu ze świętą rodziną na piance dystansowej przykleiłam sentyment wytłoczony złotym EP na złotym lustrzanym banerku.


Wdzięczności za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz.
Życzę miłego dnia.

sobota, 14 grudnia 2024

Święta Święta...

Cześć!
W tym roku wykonanie kart świątecznych nie ruszyło pełną parą. Zrobiłam tylko kilka, a teraz czas, by je zaprezentować.

To pierwsza z kart, do zaprezentowania.
Zaczęłam od nałożenia na bazę karty pasty strukturalnej przez szablon.


Tę zimową scenkę stworzyłam z nowego zestawu wykrojników. Aby uzyskać dodatkowy wymiar, użyłam pianki dystansowej pomiędzy poszczególnymi elementami.


Scenkę zamontowałam na okręgu wyciętym przeszywanym wykrojnikiem. 


W okrąg od góry wkleiłam papier barwiony akwarelą, który imituje zimowe, bure niebo. Papier został spryskany sprayem z dodatkiem połyskujących drobinek, co widać na zdjęciu poniżej. Do scenki dadałam miejscami biały brokat.


Sentyment wycięłam z kartonu w kolorze białej perły. Uwielbiam ten elegancki i dyskretny połysk.


Wdzięczności za Wasze wsparcie i odwiedziny.

Życzę miłego dnia.

niedziela, 24 listopada 2024

Fuksja na dwie odsłony

Cześć,
brak narzuconych terminów pozwala na błogi czas lenistwa. Ale czasami pojawiają się okazje, które wymagają stworzenia nowej karty. 
Ostatnio nabyłam piękny zestaw wykrojników zawierający kwiat i ulistnioną gałązkę fuksji. W tym samym czasie dostałam też piękny folder do embossingu 3D przedstawiający tę roślinę. Pomyślałam, że to świetna okazja, by je połączyć w jednej karcie.

Zaczynamy!


Zaczęłam od wycięcia elementów roślinnych z białego kartonu. Każdy element kolorowałam markerami alkoholowymi.


Celowo pozostawiłam "niedokolorowane" linie wewnątrz kwiatów, chciałam pokazać wzór na kwiatach,  linię płatków.


Biały panel przecięgnęłam przez folder do embossingu,  który miał stworzyć tło dla moich kwiatów. Dodałam odrobinę koloru do kwiatów. Użyłąm jasnoróżowego koloru kredki, aby tylko podkreślić kwiaty. Nie chciałam, aby tłoczone kwiaty zdominowały tło.
 

Następnie ułożyłam wycięte kwiaty na panelu i przykleiłam je na piance dystansowej. 


Kartę wykończyłam banerkiem z życzeniami wytłoczonymi na gorąco złotym EP. Banerek ozdobiłam cieniutkimi błyszczącymi paseczkami w dwóch odcieniach fioletu i złotym. Na dole karty przykleiłam pasek złotej taśmy.




Wdzięczności za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz. Mam nadzieję, że niebawem znów się zobaczymy.

Życzę miłego dnia.

czwartek, 31 października 2024

Stolik z kwiatami

Cześć.
Dzisiaj przedstawię kartę inspirowaną przez Chrissie Stokes. Ona pracuje z wykrojnikami Gummiapan. Traktuje je jako wykrojniki warstwowe, stosując specjalną technikę. I to był pomysł na tę kartę.




W szufladzie znalazłam tło z pastą strukturalną nałożoną przez szablon. Powstała zasłona z koralików. Taka jak w starych filmach, zamiast drzwi wieszano sznurki z koralikami. No i coś takiego przypomina mi ten wzór z szablonu.


Dalej pracowałam z dwoma wykrojnikami. Stolik został wycięty 3 razy. Warstwa podstawowa to cały stolik, warstwa druga to blat i "trójnoga" stolika, ostatnia warstwa to brzeg blatu i "trójnoga" zredukowana do "dwunogi". Odcięłam ten kawałek z lewej strony. Wszystkie warstwy malowałam markerami alkoholowymi i sklejałam razem.


Kolejny zestaw wykrojników to donica i kwiat. Donica złożona jest z dwóch warstw. Pierwsza to cała donica, druga warstwa to prawy uchwyt oraz górny i dolny rant. Wszystkie elementy są pomalowane metalicznym markerem w kolorze srebrnym. Po sklejeniu stworzyły fajną trójwymiarową donicę. 
Kwiat również był sklejany z kilku warstw. Dodatkowa warstwa została użyta do niektórych liści oraz niebieskich kwiatów, również tych w pączkach.



Sentyment umieściłam w jednej lini ze stolikiem, aby nie zakłócać równowagi. 
Z lewej strony panelu karty odcięłam centymetrowy pasek, aby utworzyć wnękę w karcie, w której umieściłam złotą taśmę washi. Tak się szczęśliwie złożyło, że linie na taśmie nie są równoległe do brzegu taśmy. Dzięki temu idealnie ten wzór wpisał się w fale koralików powstałych z pasty do embossingu.



Po raz pierwszy spróbowałam techniki rozbierania wykrojnika na części, by stworzyć trójwymiarowy obraz. Myślę, że to świetna zabawa. Z pewnością wrócę do niej. W końcu, mam sporo wykrojników, które idealnie się do tego nadają.

Wdzięczności za odwiedziny i komentarze.

Życzę miłego dnia bogatego w inspirujące wydarzenia.

wtorek, 22 października 2024

Odrzucone tło

Witam.
Dzisiaj przedstawię kartę, do zrobienia której użyłam tła, które zostało wykonane dla innego projektu, ale ostatecznie nie zostało do niego użyte.


Na papierze akwarelowym o grubym ziarnie wykonałam szablonowanie tuszami. Kupiłam niedawno szablon przedstawiający liście kasztanowca. Sięgnęłam po kolor zielony, żółty i pomarańczowy. Kiedy patrzę na zdjęcia widzę, że w blendowaniu tych kolorów powstał dziwny szaro-zielony kolor... Na szczęście obraz nie jest bardzo nachalny, zanikający na obrzeżach i tak miało być.


Wzdłuż prawego boku nałożyłam pastę do embossingu przez inny szablon.
W moich zapasach znalazłam tę warstwową różę, która po raz pierwszy w kilkuletnim jej życiu pasowała jak ulał do projektu. Przykleiłam ją do panelu karty za pomocą pianki dystansowej.


Aby wykończyć kartę przykleiłam sentyment wycięty ze złotego lustrzanego kartonu.



Wdzięczności za odwiedziny i komentarze.

Miłego dnia.

wtorek, 15 października 2024

Cztery sezony i wspólny motyw

Witam.
W dzisiejszym poście zapraszam wszystkich do przyjrzenia się kolejnemu wyzwaniu, które organizujemy dla siebie, Monica i ja. Tym razem to Monica określiła zasady wyzwania i ujęłam je w tytule posta. Zadaniem było stworzenie 4 kartek, po jednej na każdą porę roku. W każdej karcie musimy użyć tego samego elementu, którym może być stempel lub wykrojnik i musi on być centralnym punktem w karcie. W każdym razie musi być widoczny i rozpoznawalny w każdej karcie.
To będzie przydługi post, bo mam niedobry zwyczaj pokazywania kart w 4 pozycjach. Cóż, myślę, że kubek z kawą lub herbatą będzie nieodzownie konieczny...

Zaczynamy od WIOSNY


Na papierze do akwareli nałożyłam tusz przez szablon, by stworzyć delikatny zarys wiosennej gałązki z kwiatami. Po lewej stronie panelu przez inny szablon nałożyłam pastę strukturalną, by stworzyć biały wypukły rysunek fragmentu roślinnych gałązek.


Z papieru smużonego akwarelą w kolorach żółtym i różowym wycięłam jajka w dwóch rozmiarach. Jajka ozdobiłam malutkimi kokardkami zrobionymi ze złotej nitki. Haa, to była prawdziwa jubilerska praca, z moimi sztywnymi palcami to był prawdziwy trening cierpliwości hahaha.



Ta sama nitka posłużyła do zawieszenia jajek na gałązce przyklejonej na piance dystansowej w górnej części panelu. Gałązka , podobnie jak jajka, została wycięta z papieru akwarelowego i pomalowana brązowymi farbami wodnymi.
Wiosna to Święta Wielkanocne, więc tę kartę wykończyłam świątecznym banerkiem.



Kiedy słońce wędruje już dość wysoko po niebie nastaje LATO .
A wtedy jest gorąco, szukamy cienia i czegoś orzeźwiającego do picia. Pomyślałam, że cytryny będą idealne.


Wykonałam przez szablon zielonym tuszem rysunek gałązki bluszczu.  Przez kolejny szablon nałożyłam pastę do embossingu tworząc wypukły zarys gałązki cytrynowego drzewa.  Kiedy pasta była sucha pomalowałam cytrynową gałązkę akwarelą w kolorze żółtym i zielonym.


Powtórzyłam motyw cytrynowej gałązki, tym razem użyłam wykrojnika. Wycięte elementy pomalowałam akwarelą w kolorze zielonym i żółtym. Gałązka, mój powtarzający się element w każdej karcie tego wyzwania, została pomalowana na brązowo i do niej przymocowałam wszystkie wycięte wykrojnikiem cytryny.


Sentyment STO LAT wycięty ze złotego lustrzanego kartonu  jest ostatnim elementem karty.


Kiedy zarówno ludzie jak i przyroda wokół nas jest już zmęczona upałami przychodzi JESIEŃ


Nie miałam dużego szablonu klonowego liścia, więc wycięłam go dużym wykrojnikiem. W ten sposób powstał "szablon" dzięki któremu wykonałam rysunek liścia na panelu karty. Użyłam jesiennych kolorów, a na koniec od brzegu szablonu nałożyłam złoty tusz do stempli. Tak sobie myślę, ze złoty wosk do złoceń dałby lepszy efekt, ale było już za późno. Białym gesso przetarłam przez szablon rysunek pasiastych liści. Kiedy gesso było jeszcze mokre posypałam je złotym holograficznym pyłkiem. Niestety nie rozłożył się równomiernie, ale zbił się w połyskujące plamy na gessowych liściach.


Ze skrytki wyjęłam karton, który dawno temu pomazałam farbą akwarelową w jesiennych kolorach. To był bardzo nieudany panel, ale idealny do wycięcia drobnych liści, które były mi potrzebne do stworzenia tej karty. Są tu liście klonu , dębu i jakieś niezidentyfikowane.


Powtarzającym się elementem na moich kartach jest gałązka, na której umieszczam poszczególne elementy przypisane do poszczególnych pór roku. Tym razem gałązkę udekorowałam wyciętymi liśćmi. Większą część liści przykleiłam w dolnej części karty, stworzyły liściasty kobierzec. To chyba jedyna rzecz, którą lubię w jesieni... Zalegające na ziemi suche kolorowe liście, które szeleszczą przy każdym naszym kroku podczas jesiennego spaceru po lesie.


Kiedy wszystkie liście opadną, ziemia zasypia... Dni są krótkie, jest zimno, często śnieżnie i oto jes ZIMA


Panel karty przeciągnęłam przez folder do embossingu. To mój nowy nabytek, zimowy wzór. Snieżynki i wiry powietrzne... Przetarłam go Versa Mark i posypałam EP, który po stopieniu tworzy piękne opalizujące plamy.


Ze złotego lustrzanego kartonu wycięłam te śliczne małe bombki i je również wytłoczyłam w tym EF, umieszczając je w miejscach, gdzie mogłam odbić na nich małe śnieżne gwiazdki. Tym razem zamiast złotej nitki użyłam cieniutkich złotych paseczków samoprzylepnej złotej folii, służącej do ozdabiania paznokci. W ten sposób powstały sznurki za pomocą których przymocowałam bombki do gałęzi (to główny powtarzający się motyw we wszystkich moich czterech kartach).


Panel karty wykończyłam sentymentem wyciętym z czerwonego metalizowanego kartonu. 


Wystarczyło Wam kawy czy co tam popijaliście oglądając tego posta? Jeśli wytrwaliscie do końca to naprawdę jestem wdzięczna i podziwiam wytrwałość.
W chwili kiedy redaguję tego posta nie mam pojęcia jakie karty stworzyła Monica, ale jestem pewna, że zaskoczy mnie pomysłowością jak zawsze. Zapraszam Was wszystkich do odwiedzenia jej bloga i sprawdzenie, jaki był jej główny motyw dla sezonowych kart. 

Jeśli te karty spodobały się Wam, będę wdzięczna za komentarze. Jeśli się Wam nie podobały, również będę wdzięczna za komantarze. Dobrze jest wiedzieć, gdzie tkwi błąd... W każdym razie zachęcam do pozostawienia komentarzy, zarówno pod postem Moniki jak i pod moim postem.
Wdzięczności za wszystko,