niedziela, 25 września 2016

Marbling

Cieszę się, że miałąm dzisiaj parę chwil, by stworzyć kilka kartek. By zrobić jedną z nich musiałam podjąć próbę wypróbowania nowej techniki. Marbling, czyli marmurkowanie to temat przewodni na CAS Mix Up Card Challenge. Znalazłam w necie informację, że to dość kłopotliwa technika :-) bo jest sporo zamieszania i łatwo "zapaskudzić" biurko, a nawet pół pokoju... Właśnie to mnie powstrzymywało, by spróbować tej techniki, ale w końcu ciekawość zwyciężyła. Jak się okazało, nie jest wcale tak źle. Najlepiej jednak zabezpieczyć się rękawicami ochronnymi, bo tusze alkoholowe używane w tej technice barwią trwale prawie każdy materiał. Wykonałam wiele prób, zabawa była naprawdę świetna. Mam teraz sporo materiałów do wykonywania następnych kartek. Poznałam tę technikę, sposób mieszania tuszu i efekty zależne od ilości i sposobu rozprowadzenia kolorów, więc mam nowe doświadczenia i kolejną umiejętność. To jest cudowne w craftingu, że można wciąż się rozwijać, bo zmuszają nas do tego wspaniałe wyzwania.

Przy okazji opowiem małą anegdotę. W związku z tym, że nie używam pianek do golenia :-)) tak się złożyło, że ta wybrana przeze mnie okazała się o wyjątkowo mocnym zapachu. Unosił się on w całym mieszkaniu. To zwabiło mojego męża do pokoju, by odkryć tajemnicę... no i jak to z moim mężem bywa, wysnuł teorię, że na pewno połaczenie pianki do golenia z tuszami alkoholowymi musi powodować wydzielanie się ogromnych ilości wyjątkowo trujących gazów... Mam więc zakaz używania tych niebezpiecznych produktów razem :-)) Jak to dobrze, ze przygotowałam sporo zapasów...

Maki są wycięte z karty przygotowanej z 2 odcieni czerwieni. Środkowy panel, na którym umieściłam kwiaty przygotowałam z tuszów w 2 odcieniach niebieskich i żółtym. Na środkowym panelu efekt marmurkowania jest słabiej widoczny, poniewać pochodził z kolejnej  piankowej "odbitki". Mój wybór jednak nie był przypadkowy, ponieważ chciałam, aby ten panel nie był zbyt wyrazisty, aby nie kłócił się z kwiatami.
Kiedy środkowy panel był już przyklejony do bazy karty, okazało się, ze czegoś jej brakowało. Dodanie sentymentu niewiele zmieniło, więc dodałam za pomocą szablonu od Tima Holtza odrobinę zworu i koloru po lewej stronie karty. Teraz było znacznie lepiej.

Kartę zgłaszam na wyzwanie
CAS Mix Up Card Challenge September MarblingBardzo dziękuję za odwiedziny i Twój czas mi poświęcony. Doceniam to bardziej niż myślisz. Jeśli zostawisz komentarz, będę bardzo szczęśliwa, Dziękuję i zapraszam ponownie do odwiedzenia mojej strony, Mam nadzieję, że już wkrótce :-) Życzę miłego dnia. BożenA

9 komentarzy:

 1. Hi Bozen. So happy that you gave marbling a try ... and sounds like you have lots of pieces that you can use on future cards --- YAY!!

  LOVE the combination of the two sets of marbling colours. The soft and delicate blue and yellow of the background strip, and the bright red marbling of the flowers, which will pop off the blue strip. Great design Bozen. And adding the sponged stenciling off to one side is just perfect!! Thanks so much for sharing with us at CAS Mix Up! xx

  OdpowiedzUsuń
 2. What a beautiful card, my friend! I love your marbled flower and how it looks against the soft blue strip! And the yellow stenciling pulls it all together! I'm so glad you tried this technique and shared it with us at CAS Mix Up!

  OdpowiedzUsuń
 3. This is awesome. Love the layout and the color combination. And, the use of stenciling as a subtle accent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gorgeous marbled flowers and background. TFS and joining us at CAS Mix UP. Hugs, Nancy

  OdpowiedzUsuń
 5. This really is stunning, adore the colours and design x

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, you've used your beautiful marbling results to create a wonderful card. Those poppies are gorgeous.

  OdpowiedzUsuń
 7. This looks amazing! Love not only your marbling but also the layout!

  OdpowiedzUsuń
 8. Such an amazing job with the marbling technique!! What a gorgeous design with that delicate looking flower! HUGS

  OdpowiedzUsuń
 9. Congratulations with this gorgeous card. Fabulous technique and those flowers turned out beautifully x

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że jeszcze mnie odwiedzisz. Zapraszam ponownie :-)
BożenA