dzisiaj chciałabym przedstawić kartę, do stworzenia której użyłam kilku technik, choć to niekoniecznie karta mix media.
wtorek, 27 sierpnia 2024
Akwarela i tłoczenie płytą do złoceń
Witam,
Użyłam wykrojnika, a właściwie płytki do złocenia w kształcie wykrojnika. Tłoczenia dokonałam na gumowej podkładce, przepuszczając papier do akwareli przez Big Shota.
Mając odcisk kwiatów na papierze do akwareli, pomalowałam je czerwoną farbą. Starałam się, żeby zostawić jasne obszarry, które tworzą wrażenie, że kwiaty są prześwietlane przez promienie słońca. Tak to sobie wyobrażam i mam nadzieję, ze też to zobaczycie.
Czarnym cienkopisem zaznaczyłam środek jednego z kwiatów, w drugim zrobiłam cieniowanie od spodu kwiatka. Zieloną farbą pomalowałam łodyżki, liście i makówkę.
Kolejnym krokiem był delikatny splash złotą farną. Połysk widać na zdjęciu poniżej. Dodałam dwa cieniutkie złote paski taśmy washi. Czerwony banerek z sentymentem wytłoczonym złotym EP wykończył kartę.
środa, 14 sierpnia 2024
Łąka
Cześć!
Wybrałam 3 odcienie czerwonych tuszy oraz 3 odcienie zielonych tuszy i zaczęłam nakładać je za pomocą szablonów warstwowych i pędzli.
Korzystałam z różnych rozmiarów pędzli, bo chciałam uzyskać efekt cieniowania. Myślę, że całkiem nieźle mi się to udało.
Dzisiejsza karta została zrobiona dla mojej drogiej przyjaciółki. Kiedy zabierałam się do pracy nie miałam żadnego planu, ale wstałam rano i skierowałam kroki do mojej pracowni. A potem praca potoczyła się spontanicznie, czyli działałam pod wpływem serca... Zarówno wybór zestawu stempla i szablonów, jak i kolory tuszy... wszystko .
A to efekt mojej pracy
Planowałam użyć złotego lustrzanego kartonu, ale po remoncie nadal nie wiedziałam, gdzie ułożyłam niektóre moje materiały. Dokładnie w ten sam sposób zniknęły zestawy moich tuszy wodnych. Gdzieś je upchnęłam... najgorsze, że nie wiem, czy to się zdarzyło, kiedy wynosiłam te wszystkie zapasy, czy już po remoncie, kiedy układałam wszystko w nowych miejscach. Czarna rozpacz!
Biały gruby EP świetnie rozświetlił obraz makowej łąki, dodał mu lekkości. Rozsypałam też drobny holograficzny EP, który pięknie iskrzy się w słońcu. Ostatnim krokiem było wyklejenie złotej taśmy washi na bazie karty, aby stworzyć ramę dla obrazu.
Mając na uwadze, że w okresie letnim, podobnie jak przed świętami pocztowcom praca sprawia więcej kłopotów, co automatycznie wydłuża czas dostarczenia poczty do odbiorcy, kartę wysłałam ze znacznym wyprzedzeniem. Mam więc nadzieję, że tym razem karta dotrze do mojej przyjaciółki na czas.
Aktualizacja:
dzisiaj dostałam wiadomość, że karta dotarła już do adresatki. Nie mogę uwierzyć, że pocztowcom udało się dostarczyć przesyłkę w przeciągu 2 tygodni na drugi koniec świata!!! To prawdziwy rekord :-)
niedziela, 11 sierpnia 2024
Złocenia, tekstura i akwarela
Witam,
Kiedy pasta była sucha kwiaty pomalowałam farbą akwarelową. Użyłam kilku odcieni czerwieni dla kwiatów i zieloną farbę dla liści.
Relief przetarłam złotym woskiem. Początkowo myślałam o tym, aby tylko wypukłe części zostały pozłocone. Niestety wnętrza kwiatów nosiły znamiona złocenia, więc dodałam więcej złota do wnętrza kwiatów. Myślę, że efekt końcowy jest równie ładny, jak pierwotnie założony.
Panel karty z ozdobnym kwiatowym motywem przycięłam, tak, żeby był mniejszy niż baza karty. Na bazie karty wytłoczyłam złotym EP sentyment w zagłębieniu powstałym poniżej panelu z kwiatami, a powyżej wąskiego paska odciętego od panelu. Panel i odcięty pasek przykleiłam na piance dystansowej. Ostatnim krokiem było przyklejenie wąskich pasków złotej taśmy washi na brzegach podniesionych elementów wokół sentymentu.
dzisiaj przedstawię kartę, którą można dość szybko wykonać. Jeśli masz przygotowane panele z reliefami wykonanymi przy pomocy pasty do embossingu i szablonu, to jest to naprawdę szybka karta CAS.
Z pomocą szablonu i pasty do embossingu zrobiłam ten mały relief. To delikatny kwiatowy wzór.
środa, 7 sierpnia 2024
Kosmiczna łąka
Witam,
Wytłoczyła biały panel karty w EF, który przedstawia kosmosową łąkę. Nie jest to jednak karta "białę na białym", więc postanowiłam dodać odrobinę koloru.
Kolejnym krokiem było przetarcie wypukłuch elementów tłoczenia złotym woskiem . Wosk nakładałam palcem, dozujac złocenia według mojego uznania.
W zależności od kąta padania światła, na różnych zdjęciach widać różny efekt "świecenia" złoconych fragmentów tłoczenia.
Ale wygląd panelu nie satysfakcjonował mnie na tyle, by na tym poprzestać. Postanowiłam dodać odrobinę koloru.
Kosmosy najczęściej są delikatnie różowe albo białe, Białe odpadły w pierwszej turze, więc wybór padł na różowy tusz pigmentowy. Użyłam najmniejszego z posiadanych pędzelków do nakładania tuszu, Tusz nie pokrywa całych kwiatów, a tylko tworzy efekt cieniowania.
Panel przykleiłam do bazy karty, na której wcześniej przykleiłam złote obramowanie. Kartę wykończyłam czerwonym banerkiem z sentymentem.
Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś, jak może wyglądać łąka na Marsie albo na Księżycu? Czy są tam jakieś kwiaty, a jeżeli tak, to jaką mają postać??
Tytuł dzisiejszego posta jest trochę przewrotny, bo nie będzie o Marsie, czy Księżycu, ani o kwiatach z kosmosu. Będzie o kwiatach kosmosu.
Uwielbiam zwiewność i delikatność tych kwiatów. Kiedy dostałam ten folder do embossingu, z radością się nim zajęłam, oczekując ciekawych efektów.
Z góry przepraszam, bo będzie zbyt dużo zdjęć :-)
W zależności od kąta padania światła, na różnych zdjęciach widać różny efekt "świecenia" złoconych fragmentów tłoczenia.
wtorek, 6 sierpnia 2024
Podwójne szablonowanie
Cześć.
Do zrobienia tej karty użyłam aż 3 szablonów. Pierwszy szablon z motylami stworzył główne tło karty. Przetarłam go tuszami w kilku kolorach.
Następnie ułożyłam drugi szablon, tak by stworzyć centrum obrazu dokładnie w środku motylowej gromadki. To jakby od środka karty na zewnątrz rozprzestrzeniały się kolorowe promienie.
Na zewnętrznych obszarach panelu nałożyłam przez kolejny szablon pastę do embossingu, którą przetarłam proszkiem Perfect Pearl, zanim pasta zdążyła wyschnąć. Na zdjęciu powyżej widać efekt opalizowania .
Dziękuję za odwiedziny. Zapraszam gorąco do odwiedzenia bloga Moniki, aby sprawdzić jej interpretację tematu podwójnego szablonowania.
Dzisiaj przychodzimy z Moniką z naszym wspólnym wyzwaniem. Sporo czasu minęło od naszej ostatniej publikacji. Winę za to biorę na własną klatę. Wymyśliłam temat, który mnie również sparaliżował. Tak więc zbyt trudny temat spowodował zastój w naszych wyzwaniach. Męcząc się okrutnie, uznałam ostatecznie, że czas zmienić temat wyzwania. Był to czas kiedy na blogu Seize The Birthday trwało wyzwanie Double Stenciling, a do wyboru techniki zachęciła mnie karta Darnell, którą zobaczyłam w jej poście. To była prawdziwa wyprawa po nitce do kłębka, żeby uwolnić Monikę i mnie od zbyt trudnego tematu.
Ale do brzegu... to moja karta przygotowana na nasze wyzwanie
Kartę wykończyłam wytłaczając urodzinowy sentyment złotym EP.
Dziękuję za odwiedziny. Zapraszam gorąco do odwiedzenia bloga Moniki, aby sprawdzić jej interpretację tematu podwójnego szablonowania.
Zarówno Monika jak i ja będziemy wdzięczne za pozostawione komentarze.
Subskrybuj:
Posty (Atom)