sobota, 27 lutego 2016

Pamięci Krzysztofa

Mój brat, Krzysztof odszedł 22 lutego 2016r. Zmarł, do końca wierząc, że to kryzys, który minie. Zarówno on, jak jego rodzina i wspaniali Przyjaciele walczyli o Krzysztofa do końca. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do pomocy. Krzysztof uzyskał wsparcie finansowe od wielu wspaniałych craftowych przyjaciół z całego świata. Stało się tak dzięki Kylie Purtell i Loll Thompson. Wiele osób dodawało Krzysztofowi otuchy wysyłając do niego wspaniałe kartki. Krzysztof był nimi zachwycony. Stoją na honorowym miejscu w jego mieszkaniu. Za wszystko co zrobiliście dla Krzysztofa i dla naszej rodziny z głębi serca dziękuję.

Choć przed oczami staje mi obraz Krzysztofa umęczonego chorobą, chciałabym zapamiętać go takim, jak na zdjęciach poniżej.Krzysztof wczoraj został pochowany, pożegnaliśmy do w gronie rodziny i przyjaciół.
Żegnaj Braciszku, wierzę, że nie odszedłeś, zmieniłeś tylko formę istnienia.
BożenA

piątek, 19 lutego 2016

Multiświaty

Fizyka kwantowa zakłada istnienie niezliczonej ilości wszechświatów, które współistnieją obok siebie, mogą się przenikać, mogą diametralnie się różnić, mogą rządzić się różnymi prawami fizyki itd. Moja kartka zainsporowana została taką właśnie teorią...

Quantum physics assumes the existence of countless universes. Those which can coexist side by side, penetrate each other, some of which dramatically vary, or may be governed by  various laws of physics…Kartka wykonana ze stempli Ryn Tanaka z Kanady dla  Motyw Ryn. Właśnie dostałam przesyłkę z moimi nowymi stemplami Design By Ryn,  nie mogłam się powstrzymać, aby czegoś z nich nie zrobić.
Wybrałam 3 stemple z zestawu Sea Creatures 1 - wodorosty, koralowiec, sylwetka skalara.

I have recently received a package with the new stamps from Designs By Ryn and I just had to create something with them. I picked 3 stamps from the set Sea Creatures 1 – seaweeds, coral and scalar’s silhouette.Stempel wodorosty odbiłam na papierze akwarelowym tuszami Archival Ink w 3 koloroch : Sap Green, Watering Can i Cobalt

I stamped the image of seaweed on a watercolour paper using Archival Inks In 3 colours – Sap Greek, Catering Can and Cobalt.Kolory zostały nałożone na stempel w sposób zupełnie dowolny, aby stworzyć efekt cieniowania liści. Wzór odbiłam dwukrotnie, aby zwiększyć długość wzoru. Na dole panelu wybiłam koralowiec tuszem w kolorze Watering Can, sylwetkę skalara odbiłam w kolorze czarnym. Potem dodałam kolory zarówno do wodorostów jak i do koralowców. Liście pomalowałam farbami akwarelowymi Gansai Tambi 24 kolory firmy Kuretake. Korzystałam z numerów 51, 58, 55, koralowce zabarwiłam numerami 31 i 43. 

I applied the ink pads on the stamp randomly to create the shadowing effect on the leaves. I stamped the image twice, to make the pattern longer. Then I stamped the coral using Watering Can ink and scalar fish using black ink, adding them to the bottom of my panel. After that I added some more colour to the seaweeds and to corals. I used Kuretake Gansai Tambi 24 colour set of watercolours. The numbers I used were 51, 58, 55 for the seaweeds and 31, 43 for the corals.


Kolejnym etapem było dodanie tła. Użyłam kolejnego stempla Ryn, Sea Bubbles set. Odbiłam go w mieszanych kolorach DI Paecock Feathers, Twisted Citron, Pine Needles, Salty Ocean. Pierwsze stemplowanie na kartkę dyżurną, kolejna odbitka na zamaskowany (wodorosty) panel. 

The next step was to add the background. For that I used the Sea Bubbles stamp set. I stamped it in various colours of Distress Inks: Peacock Feathers, Twisted Citron, Pine Needles and Salty Ocean. I used the next generation stamping, Rusing a scrap piece of cardstock to stamp off my ink, and only then I stamped image onto my panel.


Tymi samymi kolorami DI pomalowałam cały obszar panelu, aby stworzyć wodny świat. Pomiędzy liśćmi wodorostów narysowałam bańkę powietrza, w której zawieszony jest skalar. Bańkę początkowo pokolorowałam jak bańkę mydlaną, która mieni się różnymi kolorami. Potem jednak uznałam, że trzeba to zmienić.


I used the same colours of DI to create my waterworld background. Among my seaweed leaves I stamped an air bubble, inside which I also stamped the fish. At first I coloured the bubble using multiple colours to make it look like a soap bubble, but then I changed my mind.


Kolejnym krokiem było dodanie połysku skalarowi -  użyłam Inka Gold w odcieniach Steelblue , Emerald i Jadegreen. Rozjaśniłam też koralowce, dodając od góry biały Gelly Roll

I then added some shine to the scalar fish, I used Inka Gold in  – Steel blue, Emerald  and Jade green. I also birghtened the corals adding white gel pen highlights.


Na tym zdjęciu widać kolorowy blask skalara
Here you can see the colourful shine on the fish.
W związku z tym, że do odbicia wodorostu nie użyłam czarnego tuszu poprawiłam jego kontury czarnym Fine Line Drawing Pen 0,1 firmy Letraset.

I did not stamp the seaweeds using black Ink, so I used Fine Line Drawing Pen 0,1 by Letraset to make the outline sharper.


Uznałam, że wodorosty mają za mało koloru

I decided the seaweeds lacked coloura miejscami potrzebują rozjaśnienia ( biały Gelly Roll)

and also in certain places they need brightening (here I used white Gelly Roll)tutaj już po poprawkach, wykorzystałam jeszcze kredki akwarelowe, dodałam trochę cieni i jest tak:

Here, after making the changes, I used some watercolour pencils to add shading.


Bańka, w której znajdował się skalar była zbyt mydlana, nie miała więc szans na przetrwanie w morskiej wodzie :-) więc od brzegów pociągnęłam ją za pomocą gąbki tuszem DI Pumice Stone. W ten sposób uzyskałam pożądany efekt ściemnienia bańki na obrzeżach. Oczywiście najpierw zrobiłam maskę w jej kształcie.

I then decided, that the bubble with the fish was too soapy and had no chance of surviving in the sea water   J My decision was to use some DI Pumice Stone and sponge it on the edges, masking off the bubble.


Tak w zbliżeniu wygląda poprawiony "multiwszechświat". Jeszcze tylko przyciemniłam obrys zewnętrzny bańki, aby się bardziej wyłoniła do przodu i dodałam białym Gelly Roll świetlnego odbicia na ściankach

This is how the final version of the „muliverse” looks like in close up. To finish up I also darkened the outside of the bubble to make it come forward a little more and I used some white Gelly Roll for the highlights.


Przyciemniłam ramę całego panelu tuszami Memento w kolorze Bahama Blue i Paris Dusk . Jasny środek i mroczne obrzeża uwydatniają główny motyw.

I then used some Memento dye inks in Bahama Blue and Paris Dusk to darken the border around my panel. The bright center and darkened edges make the main piece pop more. 


W pierwszym etapie do przyciemniania wykorzystałam Inka Gold Emerald, Steelblue i Turquse ale efekt był mało zadawalający, dlatego użyłam Memento, który zmniejszył metaliczny efekt, choć nie w całości. Na zdjęciu poniżej trochę jest jeszcze widoczny.

At first I used some Inka Gold in Emerald, Steel blue and Turquise, but I was not entirely sattisfied  with the result. That is why I then used Memento Ink to minimalize the metallic effect. You can see the changes here:Odrębny świat, choć nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że to zupełnie inna rzeczywistość... Multiświaty, fakt czy mit? Bo jeśli tak, to być może żyjemy jednocześnie w innym równoległym świecie i jesteśmy w sytuacji diametralnie różnej od naszej tutaj? A może jest tak jak z tym elektronem, w jednej chwili może być tylko tutaj, albo jest wszędzie. 

It is, it seems, a separate world but also a whole different reality. Muliverse – a fact or a myth?
Because if it is real, then maybe we live simultaneously in another parallel universe and we lead there a life diametrically different from ours here? Or perhaps it is like an electron, which at the same time can be only in one place or everywhere.

Fizyka kwantowa... a to być może jeden z wielu światów równoległych :-)

Quantum physics… Perhaps this is one of those parallel universes JKocham nowe stemple od Ryn. Już nie mogę się doczekać, kiedy przystąpię do wykonania kolejnej karty. W głowie kłębi mi się wiele wizji, niektóre chyba niewykonalne, ale jakże inspirujące :-)

I love New stamps from Desins By Ryn! I already cannot wait to start working on another card. I have so many ideas and visions  in my head, some perhaps hard to put on paper, but how inspiring!

Mam nadzieję, że udało mi się Cię choć trochę zainspirować. Mam nadzieję, że zobaczymy się już niedługo :-) jeśli tylko będziesz gotowy na nowe spotkanie. 

I hope I managed to inspire you in some way and I hope we will see eachother again soon. Whenever you are ready for some more inspiration! J

Dziękuję za cierpliwość, dziękuję za czas, który mi poświęciłeś, cieszę się z Twoich odwiedzin i zapraszam ponownie.

Thank you for your patience and your time, I am very glad you visited and I hope to see you again soon.

Have a nice day,

Miłego dnia,
BożenA

niedziela, 7 lutego 2016

Shawna...

To kartka, którą jakiś czas temu wykonałam dla mojego drogiego przyjaciela. Dla duchowej siostry zza oceanu. Dla Shawna'y...

Stempel Sparkle N Sprinkle z zestawu Spring Floral, biały embossing i farby akwarelowe. I dużo serca... Uwielbiam tę kartkę.

Wyzwania
Time Out Challenge #49 
Cardz 4 Galz Challenge #15 Fantastic Florals
Allsorts Challenge Blog Week 349 Clean and Simple
Addicted To Stamps Challenge #81 Bloom
Stamplorations Challebge February Theme & Sketch
Stamplorations CAS Card Challenge Anything CAS Goes without color twist
SSS Monday Challenge Ray Of Sunshine flowers are so small rays of the sun
Stamping Sensations February Challenge Anything Goes
Fashionable Stamping Challenge #107 Thanks/ GratitudeTime Out Wyzwania Our blog badge Allsorts challenge blog
  Simon Monday Challenge Blog Please grab our logo Main_LogoŻyczę miłego dnia.
BożenA

czwartek, 4 lutego 2016

Wyzwanie lutowe HLS Christmas Tic-Tac-Toe

Dzisiaj zapraszam do gry z Happy Little Stampers. Temat tego wyzwania jest bardzo obszerny. Musi to być karta bożonarodzeniowa i do jej stworzenia musisz użyć 3 elementów wybranych z tabelki poniżej, wybranych liniowo. Możliwości twórcze są ogromne, więc nie wahaj się dłużej i przystąp do naszej zabawy. 

Oto przepis na kartkę

Ja wybrałam zestaw: Pink - Die Cut - White, ale kartka doskonale pasuje również do zestawu Pink - Glitter - Gold :-)
Wykorzystałm wykrojnik MB Andover Ornament, wycinając bombkę w złotym kartonie oraz w papierze pocieniowanym DI w kolorze Victorian Velvet oraz Worn Lipstick. Dodałam malutkie gwiazdki z wykrojnika MB ( niestety nie pamiętam nazwy ), które pociągnęłam warstwą lakieru do paznokci z białym lodowym brokatem. Bombkę podwiesiłam na stickers'owym łańcuszku, całość wykończyłam sentymentem Serendipiti ze złotego proszku do embossingu. Każdy, kto weźmie udział w wyzwaniu zgodnie z jego założeniami będzie brał udział w losowaniu nagrody ufundowanej przez Kylie Purtel, właścicielkę sklepu Happy Little Stampers. Nagrodą jest bon w wysokości 15$ do realizacji w sklepie HLS. Mam nadzieję, że spodobała się Tobie moja propozycja, mam też nadzieję, że udało mi się Ciebie w jakiś sposób zainspirować i zachęcić do udziału w naszej zabawie. Czekam na Twoją propozycję i wierzę, że Ty również możesz zainspirować mnie.

Chcę zgłosić kartkę na wyzwania
CHNC Challenge Extra February 2016


Please join my Facebook page


Życzę miłego dnia. Jeśli zostawisz mi miły komentarz będę bardzo szczęśliwa :-)
Ściskam mocno,
BożenA

wtorek, 2 lutego 2016

Wyzwanie luty Happy Little Stampers CAS Embossing Folder Stamping

W wyniku zmian w zespole CAS HLS udało mi się zostać projektantką w tym znakomitym gronie. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, ponieważ CAS to mój ulubiony styl w cardmakingu. Tak więc od tego miesiąca rozpoczynam swoją przygodę z CAS i jestem wdzięczna Kylie za zaufanie i wiarę w moje możliwości.
Na blogu Happy Little Stampers CAS wraz z tematem comiesięcznych wyzwań pojawią się linki do tutoriali, które przedstawią techniki wykorzystane do stworzenia aktualnego projektu w danym miesiącu. W lutym musisz użyć folderu do embossingu jako stempla  :-)


Filmy instruktażowe
Inking & Spritzing your Embossing Folders by Amy Kunkle (:30)
Stamping with an Embossing Folder by Jodi Reinert (3:48)
Stamping with Embossing Folders by Rikka Kovasin (1:37)
Stamping with Embossing Folders by Kylie Purtell (1:59)

Do wykonania mojej karty użyłam wykrojnika Crafty Ann "Funny caterpillar" oraz folderu ze wzorem pajęczyny. Gąsiennicę pomalowałam moimi nowymi Pro-Markerami, a białym żelem Sakura dodałam blasku oczom . Do zabarwienia folderu użyłam tuszy DI Tumbled glass, Twisted citron i Mustard seed. Kiedy kolor był już na folderze, całość delikatnie spryskałam wodą, aby kolory lepiej się rozchodziły i delikatnie ze sobą zmieszały. Sentyment jest z zestawu Stamplorations.
W efekcie końcowym karta wygląda tak


Więcej inspiracji znajdziesz w lutowym wyzwaniu Happy Little Stampers, gdzie zespół projektantek przygotował swoje piękne karty. Mam nadzieję, że zostaniesz zainspirowana i przyłaczysz się do naszej zabawy. Zwycięzca wyzwania otrzyma w nagrodę zestaw stempli HLS, które można nabyć tutaj .

Przyłącz się do zabawy i daj sobie szansę, by wygrać jeden z cudownych zestawów stempli Kylie.
A jeśli możesz zostawić komentarze na blogach projektantek, będziemy bardzo szczęśliwe i wdzięczne.

Życzę miłego dnia. Czekam na Twoją propozycję, zainspiruj mnie swoją kartą.
Ściskam,

BożenA